Doprava zdarma

Pijte naše víno doma – Navštivte náš e-shop.

Náš Pinoit Noir, výběr z hroznů 2018 získal v Salonu vín 2021 zlatou medaili.
Hibernal, pozdní sběr 2019 získal v Salonu vín 2021 stříbrnou medaili.

Sauvignon Blanc, kabinetní víno 2020 získal v Salonu vín 2022 stříbrnou medaili.

Všechna naše vína si můžete koupit osobně u nás, ve Vinných sklepech U Jeňoura, v recepci hotelu Beatrice či si je objednat na v našem e-shopu., kde také najdete aktuální nabídku. Kromě toho o nás můžete zakoupit archivní vína stará i patnáct let a více. Seznam dalších míst, kde si Jeňourovo víno můžete koupit, najdete zde.

Víno, které můžete u Jeňoura ochutnat, pochází z našich vlastních vinic na viniční trati Podkovné na rozhraní katastru Prušánek a Nového Poddvorova poblíž rozhledny „Na Podluží“. Obhospodařujeme 5 hektarů vinic, na kterých máme vysazeno 27 000 hlav těchto odrůd:

Veltlínské zelené, Hibernal, Chardonnay, Rulandské šedé, Rulandské bílé, Solaris, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon Blanc. Červené: Dornfelder, Pinot Noir, Cabernet Cortis, a malé množství z odrůdy Neronet, která leží vedle Hotelu Beatrice.

Bílá vína necháváme ležet šest měsíců na kvasnicích či jemných kalech a mícháme je, čímž dosáhneme delší a plnější chuti a vůně. Červená vína vždy zrají v dřevěných sudech alespoň šest měsíců a na kvasnicích. část Dornfelderu a Pinotu Noir jsme však nechali ležet v dřevěných a použitých barikových sudech rok a půl, a můžete se těšit na Chardonnay 2018, které leželo také asi rok a půl v barikových sudech.

Kudy k nám

Vinné sklepy U Jeňoura a hotel Beatrice
Prušánky - Nechory 836
696 21 Prušánky

PRUŠÁNKY-NECHORY
Po příjezdu do obce Prušánky sledujte naše bílo-zelené směrové cedule, které Vás přivedou až k nám :)

 

Přihlaste se k odběru